Translator

04.12.2015

Spawn

Szybki rysunek z pamięci w ramach ćwiczeń.


Szkic i kolor PS, tusz MyPaint.5 komentarzy:

 1. Fajnie,że pokazałeś etapy pracy.O co chodzi z tym szkicem na niebiesko,bo mnie to zainteresowało.Tak ogólnie to nie znam się.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki. Niebieski szkic pomaga w nakładaniu cyfrowego tuszu, chociaż kolor nie ma tu znaczenia (równie dobrze mógłby to być kolor zielony, bądź czerwony), ważne by szkic nie był koloru czarnego, bo zlewałby się z lineartem. Niebieski szkic umieszczam na niższej warstwie, a na wyższej nakładam tusz. Niebieski kolor ma większe znaczenie podczas rysowania analogowego na kartce papieru, wtedy można szkic zrobić ołówkiem z niebieskim rysikiem i nałożyć na ów szkic tusz. Skanery nie widzą niebieskiego koloru podczas skanowania w czerni i bieli, więc nie ma potrzeby gumkowania szkicu, bo na ekranie otrzymujemy sam lineart wykonany tuszem. Aha, to nie są wszystkie etapy pracy, na przyszłość postaram się zamiast końcowego szkicu wrzucać początkowy etap budowania bryły postaci, bo od tego wszystko zależy. Reszta, czyli mięśnie, dłonie, etc. rysuję automatycznie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetnie,że wyczerpująco rozjaśniłeś mi w głowie.Rozumiem,że tusz tylko cyfrowy na tablecie kładziesz.Czekam na nowe tutki.

  OdpowiedzUsuń
 4. Swoją drogą wszedłem na Twój profil Google+ i widzę, że sam świetnie ogarniasz medium jakim jest komiks. Świetnie dobierasz kolory, masz ciekawą kreskę, a kadrowanie masz w małym palcu (piszę to całkowicie szczerze).

  OdpowiedzUsuń
 5. Dzięki za miłe słowa.Jednak w kwestii cyfrowego rysunku to na pewno dużo się jeszcze od ciebie będę musiał nauczyć.

  OdpowiedzUsuń